Piatok, 3. december 2021. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

Zem o 40 rokov: Ľudia vraj budú hromadne umierať kvôli zlému ovzdušiu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: fanpop.com
15.04.2012 14:00

PARÍŽ - Naša bezohľadnosť k životnému prostrediu nepozná medze. To si už väčšina z nás vie. Varovania ekológov neberú svetové mocnosti príliš vážne dovtedy, kým sa nestane nejaká katastrofa. Hádam to v prípade najnovšej štúdie, s ktorou prišla OECD, bude iné.


Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj nemá pre ľudstvo dobré správy. Vo svojej najnovšej štúdii tvrdí, že budeme mať obmedzený prístup k pitnej vode. Okrem toho mnohí obyvatelia podľa nej zomrú na choroby spôsobené znečistením ovzdušia. Ovplyvní nás zmena klímy aj úbytok druhov fauny a flóry.

Vývoj sa dá údajne zvrátiť, ale na to sú potrebné rýchle rozhodnutia. "Ak máme byť schopní zabezpečiť potreby pre viac ako 9 miliárd obyvateľov Zeme v horizonte do roku 2050, je kľúčové, aby bolo poľnohospodárstvo, zásobovanie vodou, produkcia energie a priemyselné aktivity viac ohľaduplné k životnému prostrediu," povedal generálny tajomník OECD A. Gurría.

Nevyhnutnou súčasťou celého procesu je medzinárodná spolupráca. Najdôležitejšie podľa Gurrího je zabezpečiť, aby zelené alternatívy boli ekonomicky výhodnejšie ako znečisťovanie.


Nástroje k článku



ZDROJ: np, tn.cz
FOTO: fanpop.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články