Najstaršia kulturistka (74) musí odháňať nápadníkov! | Topky.sk

°C

Piatok, 17. január 2020. Meniny má Nataša, zajtra Bohdana.

Najstaršia kulturistka (74) musí odháňať nápadníkov!

Po jej postave by túžili aj mladice
Po jej postave by túžili aj mladice
Zdroj: Rex Features
01.06.2011 17:30

LONDÝN/BRATISLAVA - Hoci je dávno babičkou, v žiadnom prípade o nej nehovorte, že je stará. Ernestine Shepherdová z Baltimoru figuruje v Guinnessovej knihe rekordov ako najstaršia súťažiaca kulturistka. Žena totiž vraví, že vek nie je nič iné iba číslo a jej manžel (54) má údajne problém udržať od nej mladých záujemcov.


Ernestine vstáva každé ráno o tretej a deň začína meditáciou. Potom sa vydá do ulíc a v miestnom parku si zabehne 16 kilometrov. Stravuje sa veľmi striedmo, je iba hnedú ryžu, kuracie prsia a zeleninu, ktoré trikrát denne zapíja pohárom vaječných bielkov. Chuť na sladké údajne nepociťuje. 

Za posledných osemnásť rokov sa "babička" zúčastnila 18 maratónov a vyhrala dve súťaže v kulturistike. Podľa jej slov však nebola vždy taká fit ako teraz. V 56 rokoch spolu so staršou sestrou zistili, že im nejako začínajú mäknúť telá. Preto na sebe začali pracovať v miestnom stredisku. Výsledky sa im tak zapáčili, že ešte pritvrdili.

Po sestrinej smrti si zdrvená Ernestina spomenula na sľub, že sa z nej stane závodná kulturistka. A tak na jej pamiatku 
začala trénovať a držať sa prísnej diéty. 

Na hlášky okolia, že sa zodrie na smrť, hovorí, že raz aj tak zomrieme všetci, ale kým žije, chce kvalitu. Idolom starej dámy je Sylvester Stallone a film Rocky. Pieseň z neho má aj ako zvonenie na mobil. 


Galéria

Po jej postave by Ernestine Shepherdová Ernestine Shepherdová

Nástroje k článkuZDROJ: sz, Daily Mail
FOTO: Rex Features

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články