Utorok23. december 2025, meniny má Nadežda, Naďa, zajtra Adam, Eva

Pri havárii lietadla mexického námorníctva zahynuli najmenej dvaja ľudia

Lietadlo mexického námorníctva typu King Air ANX 1209.
Lietadlo mexického námorníctva typu King Air ANX 1209. (Zdroj: X/UlisesGtzR)

MEXIKO - Najmenej dvaja ľudia zahynuli v pondelok po havárii menšieho lietadla mexického námorníctva pri pobreží amerického štátu Texas, uviedli mexické úrady. Informujú o tom agentúry AP a DPA.

Lietadlo typu King Air ANX 1209 bolo na lekárskej misii, keď sa v pondelok popoludní miestneho času zrútilo neďaleko ostrovného mesta Galveston, uviedlo vo vyhlásení mexické námorníctvo. Pobrežná stráž USA uviedla, že okoloidúci nahlásili nehodu o 15:17 h miestneho času (22:17 h SEČ).

Štyria z ôsmich ľudí na palube lietadla boli zachránení a pozostatky dvoch obetí medzičasom objavili. Medzi osobami na palube bolo aj jednoročné dieťa - pacient, ktorého prevážali. Dvaja z ľudí na palube boli členovia Nadácie Michou and Mau, čo je nezisková organizácia, ktorá poskytuje pomoc mexickým deťom, čo utrpeli ťažké popáleniny.

„Snahy o záchranu ďalších dvoch ľudí vo vnútri havarovaného lietadla pokračujú,“ uvádza sa vo vyhlásení. Príčina havárie stroja nebola bezprostredne známa. Nie je jasné, či bolo dôvodom počasie, v oblasti však počas uplynulých dní zaznamenali hmlu.

Viac o téme: LietadloObeteMexikoHavária
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu