Piatok5. december 2025, meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas

Boje pokračujú! Izraelská ofenzíva v Gaze si vyžiadala ďalších najmenej 31 obetí

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/AP/Maya Levin)

GAZA - Najmenej 31 Palestínčanov zahynulo v sobotu v meste Gaza v dôsledku pokračujúcej izraelskej vojenskej ofenzívy, uviedli tamojšie lekárske zdroje. Celkovo bolo v Pásme Gazy v sobotu podľa nich zabitých 47 ľudí. Informuje agentúra DPA.

Izraelský spravodajský portál ynet s odvolaním sa na palestínske zdroje informoval o intenzívnom bombardovaní v niekoľkých častiach mesta Gaza. Podľa informácií, ktoré v piatok zverejnila izraelská armáda, mesto, v ktorom predtým žilo asi jeden milión ľudí, už opustilo približne 480.000 Palestínčanov. Izrael nariadil evakuáciu jeho obyvateľov do južnej časti palestínskej enklávy.

Rozšírili svoju ofenzívu v Gaze

Izraelská armáda v uplynulom období rozšírila svoju ofenzívu v Gaze a v utorok potvrdila začiatok pozemnej operácie v tomto meste, ktoré plánuje vojensky kontrolovať. Na mesto útočí letecky ale i tankovou paľbou a zrovnáva so zemou výškové budovy, pričom izraelskí predstavitelia tvrdia, že cieľom je zničiť „teroristickú infraštruktúru“ v meste. Vojna medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas si od jej vypuknutia v októbri 2023 vyžiadala viac ako 65.000 obetí.

Viac o téme: ObeteIzraelGaza
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu