Nedeľa26. máj 2024, meniny má Dušan, zajtra Iveta

V Poľsku zadržali dvoch podozrivých z útoku na ruského opozičníka vo Vilniuse

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

VILNIUS - Poľské úrady zadržali dvoch podozrivých z útoku na ruského opozičného politika Leonida Volkova, ku ktorému prišlo v marci v litovskom Vilniuse. Oznámil to v piatok litovský prezident Gitanas Nauséda, informujú agentúry AFP a AP.

Volkov bol blízkym spojencom zosnulého ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného. Útočníci ho napadli 12. marca pred jeho domov vo Vilniuse a niekoľkokrát udreli kladivom. Volkov preto musel byť nakrátko hospitalizovaný. Litovská tajná služba vtedy zverejnila podozrenie, že do útoku boli zapojené ruské spravodajské služby. "Dvaja ľudia podozriví z útoku na ruského opozičného lídra Leonida Volkova boli zadržaní v Poľsku," uviedol Nauséda pre novinárov. Poľským úradom poďakoval za "vynikajúcu spoluprácu".

Volkov na sociálnej sieti X uviedol, že nemá bližšie informácie o zadržaných osobách. Ocenil však usilovnú prácu litovskej polície na jeho prípade. "Som rád, že sa táto práca vyplatila," uviedol ruský opozičný politik. K útoku na Volkova prišlo takmer mesiac po smrti Navaľného, ktorý zomrel v ruskej trestaneckej kolónií za polárnym kruhom, a len niekoľko dní pred prezidentskými voľbami v Rusku. Volkov krátko po útoku vyjadril presvedčenie, že išlo o "pozdrav" od ruského prezidenta Vladimira Putina.

 

Viac o téme: útok RuskoPoľskoOpozičník
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu