Pondelok27. máj 2024, meniny má Iveta, zajtra Viliam

Hromadné prepúšťanie u svetoznámej automobilky! Tvrdá cenová vojna: Čelí obrovským problémom

Elon Musk Zobraziť galériu (2)
Elon Musk (Zdroj: SITA/AP/Ludovic Marin, Ryan Greger/Edmunds)

ŠANGHAJ - Globálne znižovanie počtu pracovných miest u amerického výrobcu elektromobilov Tesla, sa dotkne aj Číny, najväčšieho trhu automobilky po USA. A zasiahne zamestnancov rôznych tímov vrátane predaja. Uviedli to dva zdroje oboznámené s touto záležitosťou. Informuje o tom správa z Reuters.

Generálny riaditeľ Tesly Elon Musk v pondelok (15. 4.) zamestnancom v internej správe oznámil, že spoločnosť prepustí viac ako 10 % globálnej pracovnej sily, pretože zápasí s klesajúcim predajom a čoraz tvrdšou cenovou vojnou na trhu elektrických vozidiel.

archívne video

Hrozivá nehoda vozidla Tesla: Dvaja zranení! Z auta zostala kopa šrotu (Zdroj: Profimedia)

Dva zdroje, ktoré nechceli byť menované, uviedli, že niektorí zamestnanci čínskeho predajného tímu Tesly už boli informovaní o prepúšťaní. Podľa jedného zo zdrojov viac ako 10 % z nich prišlo o prácu. Druhý zdroj dodal, že zasiahnuté sú aj ďalšie tímy v Číne.

Najväčšia továreň spoločnosti Tesla na svete je v čínskom Šanghaji. Prepúšťanie prichádza v čase, keď Tesla čelí rastúcej konkurencii v Číne. Na najväčšom automobilovom trhu na svete zúri tvrdá cenová vojna s miestnymi konkurentmi, ktorí rýchlo uvádzajú nové modely.

Majiteľ sociálnej siete X (predtým Twitter) čelí možnému porušeniu pravidiel v rámci kyberpriestoru Európskej únie
Zobraziť galériu (2)
Majiteľ sociálnej siete X (predtým Twitter) čelí možnému porušeniu pravidiel v rámci kyberpriestoru Európskej únie  (Zdroj: SITA/AP/Jacquelyn Martin)

Globálne škrty sú znakom tlakov na náklady, keďže Tesla investuje do nových modelov a umelej inteligencie, uviedli v pondelok analytici Gartner a Hargreaves Lansdown. Tesla tento mesiac oznámila, že jej globálne dodávky vozidiel v 1. štvrťroku klesli, prvýkrát za takmer štyri roky.

Viac o téme: ZnižovaniePracovné miestaČínaTeslaPredajný tím
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu