Štvrtok30. november 2023, meniny má Andrej, Ondrej, Andreas, zajtra Edmund

AKTUÁLNE Pápeža Františka museli prijať do nemocnice: Táto operácia jednoducho nepočká!

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: Topky)

VATIKÁN - Pápež František absolvuje črevnú operáciu, ktorá si vyžiada niekoľkodňovú hospitalizáciu. Informoval o tom Vatikán, podľa ktorého už pápeža v stredu hospitalizovali v rímskej nemocnici Gemelli.

archívne video

Na pápežovu omšu prišli veriaci z Bratislavy i Podunajskej nížiny (Zdroj: TASR/Ladislav Vallach)

Pápež už v utorok absolvoval v Gemelli krátku prehliadku na tamojšom geriatrickom oddelení. Vatikán v stredu oznámil, že pápež tam podstúpi "laparotómiu a abdominálnu plastiku" s využitím protézy. Zákrok, ktorého cieľom je odstrániť "opakované, bolestivé a zhoršujúce sa" zužovanie čreva, bude vykonaný v celkovej anestézii. V nemocnici podľa Vatikánu zostane "niekoľko dní", čo má zaistiť potrebnú pooperačnú starostlivosť a úspešnú rekonvalescenciu. Podľa zdrojov agentúry ANSA by tam mal stráviť minimálne dva dni.

Podľa agentúry AFP by sa mal zákrok uskutočniť ešte v stredu. František v stredu ráno - ešte pred oznámením Vatikánu o hospitalizácii a operácii - vystúpil na pravidelnej generálnej audiencii na Námestí svätého Petra. Pápež si koncom mája musel zobrať jeden deň voľna pre horúčku, ktorú hovorca Vatikánu Matteo Bruni pripísal únave. Koncom marca zase 86-ročného pápeža hospitalizovali v Gemelli na pre akútnu bronchitídu.

AKTUÁLNE Pápeža Františka museli
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: SITA/Tiziana Fabi, Pool via AP)

V posledných dvoch rokoch sa pápežovmu zdraviu venuje značná pozornosť

V posledných dvoch rokoch sa pápežovmu zdraviu venuje značná pozornosť - v júli 2021 podstúpil operáciu hrubého čreva, pričom pre chronické bolesti kolena musí často používať invalidný vozík alebo si pri chôdzi pomáhať paličkou. V mladosti mu odstránili časť pľúc pre infekciu dýchacích ciest.

Viac o téme: OperáciaNemocnicaČreváVatikánPápež František
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu