Streda6. december 2023, meniny má Mikuláš, Nikolas, zajtra Ambróz

Počet Rusov, ktorí pre zmenu pohlavia žiadali nový pas, vlani prudko narástol

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

MOSKVA - Počet Rusov, ktorí dostali nový pas s aktualizovaným údajom o pohlaví, vlani prudko stúpol, informoval ruský nezávislý web Mediazona. V utorok ho citoval portál britskej televízie Sky News.

Web Mediazona, ktorý sa odvolal na údaje zverejnené ruským ministerstvom vnútra, napísal, že vlani bola "zmena pohlavia" uvedená ako dôvod pri 936 nových pasoch. Pre porovnanie, v roku 2021 to bolo 554 pasov a v roku 2020 iba 428 pasov. Čísla tiež ukazujú, že nápadné zvýšenie tohto počtu sa začalo v marci, bezprostredne po spustení invázie Ruska na Ukrajinu.

Putin nariadil v Rusku čiastočnú mobilizáciu

Tieto správy prichádzajú niekoľko mesiacov po tom, čo ruský prezident Vladimir Putin nariadil čiastočnú mobilizáciu záložníkov v Rusku. Tým pripustil, že vojna Kremľa na Ukrajine neprebieha podľa jeho plánu. Ruský minister obrany Sergej Šojgu vlani v septembri oznámil, že Rusko odvedie 300.000 záložníkov, ktorí pomôžu "špeciálnej vojenskej operácii", ako Kremeľ vojnu na Ukrajine nazýva. Do niekoľkých týždňov sa však začali objavovať správy, že Rusko povoláva aj bezdomovcov a posiela ich na frontové línie.

Viac o téme: PasZmena pohlaviaRusko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu