Piatok8. december 2023, meniny má Marína, zajtra Izabela

VIDEO Česká polícia spolupracuje so Slovenskom: Náhodné kontroly sú aj v Kútoch či na D2

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Facebook-Policie ČR)

PRAHA - Po zrušení dočasných kontrol na hraniciach so Slovenskom udržiava česká polícia v prihraničnej oblasti "zvýšený dohľad". V rámci spolupráce so slovenskými kolegami kontroluje aj vlakovú stanicu Kúty či diaľnicu D2, kde zastavuje vytypované vozidlá. V pondelok to uviedol šéf Krajského riaditeľstva polície Juhomoravského kraja (KŘP JMK) Leoš Tržil.

"Spolupracujeme so slovenskými policajtmi. V rámci spoločného výkonu služby hliadkujeme ako v pohraničí oboch štátov, tak na Železničnej stanici Kúty, kde kontrolujeme vybrané vlakové spoje mieriace k nám," spresnil spoluprácu Tržil. Náhodné kontroly sa týkajú aj diaľnice D2. "Spolupracujú aj policajti z diaľničného oddelenia Podivín a Malacky," doplnil riaditeľ polície Juhomoravského kraja. Policajti si podľa neho vytypujú vozidlá, ktoré zastavia a skontrolujú.

Česká polícia spolupracuje so Slovenskom: Náhodné kontroly sú aj v Kútoch či na D2 (Zdroj: Facebook/Policie České republiky)

Pri nelegálnej tranzitnej migrácii pristihnú minimum utečencov. "Za posledné dni ide len o jednotky zaistených migrantov. Vo väčšine prípadov ani nejde o Sýrčanov," dodal. Problematike migrácie sa bude podľa neho naďalej venovať 78 policajtov, z toho 39 cez deň a rovnaký počet v noci. Toto nastavenie je podľa Tržila založené na reálnych skúsenostiach. Podľa českej polície je podstatné, že turisti a ľudia žijúci pozdĺž hranice ju môžu opäť prekračovať aj mimo priechodov.

Česká vláda zaviedla dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom v septembri pôvodne na desať dní. Skončili sa v noci zo 4. na 5. februára. Od začiatku opatrenia zaistili 5973 migrantov a z trestného činu organizovania a umožnenia nedovoleného prekročenia hranice sa podľa českej polície zodpovedalo 97 osôb.

Viac o téme: ČeskoSpoluprácaPolícia SlovenskoKútyDiaľnica D2
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu