Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Pri havárii dvoch stíhačiek zahynul jeden z pilotov

Ilustračná foto
Ilustračná foto (Zdroj: Getty Images)

NAÍ DILLÍ - Dve indické stíhačky sa v sobotu zrútili počas vojenských cvičení v strednej časti krajiny. O život prišiel jeden pilot a ďalší dvaja utrpeli zranenia, oznámili indické vzdušné sily.

Lietadlá Suchoj Su-30 ruskej výroby a Mirage 2000 francúzskej produkcie vzlietli dopoludnia z leteckej základe Gválijar v štáte Madhjapradéš. Ich pád hlásili svedkovia polícii, ktorá uviedla, že nemôže potvrdiť správy médií, podľa ktorých sa mohli stroje zraziť vo vzduchu.

Predstaviteľ polície pre AFP povedal, že dvoch pilotov našli neďaleko miesta pádu stroja Su-30 so zraneniami, nie sú však v ohrození života. Druhá stíhačka dopadla na zem o niečo ďalej v štáte Radžastan.

Nejde o prvú nehodu

 Ide o ďalšiu z nehôd vojenského letectva Indie. Vlani v októbri zomrelo päť vojakov pri páde vrtuľníka neďaleko militarizovanej spornej hranice s Čínou. V decembri 2021 pri zrútení helikoptéry na juhu krajiny zahynulo 13 ľudí vrátane náčelníka generálneho štábu Bipina Rávata.

Indická vláda pracuje na modernizácii ozbrojených síl. Buduje tiež domáci zbrojný priemysel v úsilí vymeniť zastaranú techniku i znížiť závislosť od Ruska, ktoré bolo dosiaľ hlavným dodávateľom zbraní pre Indiu.
 

Viac o téme: PilotHaváriaúmrtieVzdušný priestorIndia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu