Sobota, 4. február 2023. Meniny má Veronika, zajtra Agáta.

Vlani sa vyhrážal prezidentovi zabitím: Teraz ho zadržala polícia

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

LISABON - Portugalská polícia zadržala v utorok v Lisabone muža, ktorý je podozrivý z toho, že sa vlani vyhrážal zabitím prezidenta Marcela Rebela de Sousu, ktorému poslal list s nábojom a žiadal od neho milión eur. Informuje o tom správa agentúry AFP.


Justičná polícia spresnila, že hrozba bola adresovaná 74-ročnému prezidentovi ešte 26. októbra 2022. Po prehľadaní domu podozrivého polícia oznámila, že našla zbrane v nelegálnej držbe. Muž je obvinený z donucovania a pokusu o vydieranie. Má aj záznam v registri trestov súvisiaci s násilnou trestnou činnosťou.

Prezident situáciu nebral príliš vážne

Prezident Portugalska, ktorý túto hrozbu podľa vlastných slov nebral príliš vážne, povedal, že muž chcel zrejme peniaze. "Nebola to politická hrozba," povedal pre médiá. Muž v liste zanechal tiež svoje telefónne číslo a číslo bankového účtu, na ktorý mu mal prezident peniaze zaslať. De Sousa zdôraznil, že takúto sumu peňazí beztak nemal.

Marcelo Rebelo de Sousa
Galéria fotiek (2)
Marcelo Rebelo de Sousa
Zdroj: SITA/AP Photo/Kamil Zihnioglu

Konzervatívny prezident de Sousa, ktorý je hlavou štátu od roku 2016, bol do funkcie znovuzvolený v januári 2021. Portál novín The Portugal News píše, že obsah listu bol poslaný jednotke justičnej polície pre boj proti terorizmu a podrobený expertíze v policajnom laboratóriu.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články