Piatok12. apríl 2024, meniny má Estera, zajtra Aleš

VIDEO Silné búrky v Taliansku lámali stromy a zablokovali cesty

Požiare v Taliansku
Požiare v Taliansku (Zdroj: SITA(AP Photo/Salvatore Cavalli)

RÍM - Silné búrky a prudký vietor lámali v utorok v severnom Taliansku stromy, poškodili desiatky domov a vyvolali zosuvy pôdy. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

V oblasti Bergamských Álp severovýchodne od Milána sa podarilo zachrániť skupinu 16 mladých ľudí, ktorí po náhlom krupobití a hustej hmly uviazli v horách. Jedno z dievčat sa pri páde zranilo. V regióne Furlansko (Friuli) hasiči pomáhajú pri provizórnych opravách striech, ktoré poškodila víchrica, a čistia cesty po lokálnych zosuvoch.

Zosuvy pôdy tiež zablokovali cesty a tunel v horskom stredisku Livigno neďaleko taliansko-švajčiarskych hraníc. Búrky poškodili aj vinohrady a lieskové sady v Piemonte. Meteorológovia vydali výstrahu pred búrkami aj pre Toskánsko, kde na letisku vo Florencii prerušili leteckú dopravu. Letiskovú plochu zahalil dym z lesného požiaru, ktorý sa rozhorel v bezprostrednej blízkosti. V Dolomitoch úrady varovali pred novým nebezpečenstvom na ľadovci na hore Marmolada, kde pri zosuve 3. júla zomrelo 11 osôb. Na ľadovci sa zväčšilo niekoľko trhlín a starosta alpského strediska Canazei preto nariadil rozšírenie červenej zóny, ktorá bráni prístupu verejnosti.

Viac o téme: PožiarGlobálne otepľovanieTalianskoEurópa
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu