Nedeľa, 26. jún 2022. Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava.

KORONAVÍRUS Rakúsko zruší povinné očkovanie proti covidu: Odteraz bude vakcinácia dobrovoľná

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

VIEDEŇ - Rakúsko zruší povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Na tlačovej konferencii vo štvrtok to oznámil minister zdravotníctva Johannes Rauch. Informuje o tom rakúsky verejnoprávny rozhlas a televízia ORF.


Povinné očkovanie bolo podľa Raucha zavedené za iných podmienok, než aké existujú v súčasnosti pri koronavírusovom variante omikron. Kým predchádzajúci dominantný variant delta výrazne zaťažoval nemocnice, pri miernejšom omikrone sa ukázala obmedzená schopnosť vakcíny chrániť proti nákaze, cituje ministra agentúra APA.

Archívne video: Minister práce Krajniak povinné očkovanie nepodporuje, vláda schválila odklad splatnosti poistného

 Ako upozornil Rauch, podľa prieskumov povinnosť očkovania aj tak nepresvedčila jeho odmietačov, aby sa nechali zaštepiť. Naopak, táto situácia viedla k značnej polarizácii rodín, kolektívov i celej spoločnosti. Rakúsku navyše ostalo s povinným očkovaním v Európe osamotené. Očkovanie bude teda odteraz dobrovoľné."Potrebujeme každý milimeter solidarity a súdržnosti," povedal minister zdravotníctva. Príslušný návrh zákona chce vláda predložiť parlamentu ešte v priebehu štvrtka, jeho schválenie sa očakáva začiatkom júla.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články