Utorok, 25. január 2022. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

KORONAVÍRUS Úrad britského premiéra sa ospravedlnil kráľovnej za večierky počas lockdownu

Boris JohnsonGaléria fotiek (1)
Boris Johnson
Zdroj: SITA/Kirsty O'Connor, Pool via AP

LONDÝN - Úrad britského premiéra Borisa Johnsona sa v piatok ospravedlnil Buckinghamskému palácu za organizáciu dvoch večierkov pre zamestnancov v predvečer pohrebu princa Philipa, manžela kráľovnej Alžbety II. Informovala o tom stanica BBC.


Obe podujatia sa konali 16. apríla 2021 a trvali do skorých ranných hodín. V Británii vtedy platili veľmi prísne obmedzenia na stretávanie sa ľudí a navyše bol vyhlásený aj smútok. Premiérov hovorca skutočnosť, že sa tieto večierky konali počas štátneho smútku, označil za "hlboko poľutovaniahodnú".

Samotný premiér Johnson sa na týchto večierkoch nezúčastnil. Napriek tomu čelí otázkam o údajnom porušení pandemických pravidiel vo svojom úrade na Downing Street 10, píše BBC. Druhá stála tajomníčka úradu vlády Sue Grayová v súčasnosti vedie vyšetrovanie možného porušenia pandemických opatrení zo strany členov britskej vlády. Grayová sa podľa BBC zaoberá aj dvojicou večierkou zo 16. apríla. Pohreb princa Philipa sa konal v sobotu 17. apríla v Kaplnke sv. Juraja na Windsorskom hrade.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články