Pondelok, 15. august 2022. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

KORONAVÍRUS Poľsko hlási ďalší rekord obetí: Keby sa dali zaočkovať, mohli ešte žiť

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Daniel Cole

VARŠAVA - Poľsko za uplynulých 24 hodín zaznamenalo 794 úmrtí súvisiacich s covidom. Ide o najvyšší počet v rámci štvrtej vlny pandémie v tejto stredoeurópskej krajine. V stredu ráno to vo vysielaní súkromnej televízie Polsat News uviedol námestník poľského ministra zdravotníctva Waldemar Kraska.


Predstaviteľ rezortu zdravotníctva spresnil, že z tohto počtu nebolo až 600 ľudí zaočkovaných. "Títo ľudia mohli ešte žiť, keby sa boli dali zaočkovať. Priemerný vek zosnulých bol nad 75 rokov. Mali ďalšie pridružené diagnózy. Trpeli hypertenziou, srdcovými chorobami, rakovinou či obezitou," povedal Kraska.

Ak sa nezaočkujú, prídu o život

Námestník ministra vo vysielaní apeloval na Poliakov, ktorí sa nechcú dať zaočkovať, aby neváhali. "Niektorí ľudia si myslia, že im očkovacia látka uškodí. Ak sa však nedajú zaočkovať, hrozí, že prídu o život," doplnil Kraska.

Podľa agentúry Reuters Poľsko počas štvrtej vlny pandémie čelí vysokému dennému nárastu nových prípadov ochorenia COVID-19. V stredu ráno úrady hlásili ďalších 15.571 nakazených.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články