Streda, 6. júl 2022. Meniny má Patrik, Patrícia, zajtra Oliver.

Merkelová v poslednom videoposolstve žiada solidaritu v boji s KORONAVÍRUSOM: Zdôraznila význam očkovania

nemecká spolková kancelárka Angela MerkelováGaléria fotiek (1)
nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová
Zdroj: SITA/Olivier Hoslet, Pool Photo via AP

BERLÍN - Odchádzajúca nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová v sobotu žiadala solidaritu v boji proti šíreniu koronavírusu. Takisto opätovne zdôraznila význam očkovania. Informovala o tom agentúra DPA.


"Uprostred tejto štvrtej vlny pandémie sa nachádzame vo veľmi vážnej situácii, ktorá sa v niektorých častiach našej krajiny nedá označiť inak než dramatická," povedala Merkelová vo svojom poslednom videoposolstve vo funkcii nemeckej kancelárky. "Pristupujme preto k tomuto zákernému vírusu vážne," dodala.

Vakcíny podľa jej slov predstavujú "kľúč"

Každá vakcína podľa Merkelovej pomáha. Pripomenula úmrtia v spojitosti s ochorením COVID-19 i ľudí, ktorí sú s týmto ochorením v ťažkom stave v nemocniciach. Vakcíny podľa jej slov predstavujú "kľúč", ktorým sa dalo takýmto situáciám zabrániť. Kancelárka sa poďakovala ľuďom, ktorí si v tomto ťažkom období zachovávajú porozumenie a dodržiavajú pravidlá s cieľom chrániť seba i ostatných. Bez nich by podľa jej slov žiadny spolkový kancelár a vláda nemohli dosiahnuť nič.

Na budúci týždeň ju v úrade nahradí doterajší minister financií Olaf Scholz

"Nasledujúce náročné týždne môžeme prekonať len s pomocou spoločného úsilia," povedala. Merkelová sa stala nemeckou kancelárkou v roku 2005. Na budúci týždeň ju v úrade nahradí doterajší minister financií Olaf Scholz zo Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD).

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články