Piatok, 7. október 2022. Meniny má Eliška, Elisa, zajtra Brigita.

Hrôza v Kolumbii: Češka Anna (†25) dovolenkovala s priateľom, zastrelili ju cestou do hotela!

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: profimedia.cz

MEDELLIN/PRAHA - Polícia v kolumbijskom regióne Antioquia oznámila smrť 25-ročnej Anny T. z Českej republiky, ktorú vyšetruje ako vraždu. Informujú o tom miestne spravodajské weby. Turistku podľa nich niekto zastrelil, keď sa v noci na sobotu vracala do hotela, kde bola ubytovaná. České ministerstvo zahraničia potvrdilo, že v Kolumbii zomrela žena z Česka, ale bližšie informácie k okolnostiam jej smrti úrad neuviedol.


Muž bez rúška zastrelil brigádnika, ktorý mu nechcel predať pivo: Alex (†20) si len chcel zarobiť na vodičák!

"Môžeme potvrdiť smrť češkej občianky v Kolumbii. Príčinu úmrtia vyšetruje tamojšia polícia," oznámila ČTK Mariana Wernerová z tlačového oddelenia ministerstva zahraničia. "Zastupiteľský úrad je v kontakte s rodinou obete," doplnila.

Telo Češky sa našlo neďaleko obce Jardín južne od mesta Medellín. Zavraždená sa tam zdržiavala spoločne s mužom britskej národnosti Joshuom Truckom Knoxom, ktorého niektoré médiá označujú ako jej partnera. Denníka El Tiempo na svojom webe uvádza, že podľa prvých zistení žena v piatok večer opustila farmu neďaleko uvedenej obce "po tom, čo sa s priateľom pohádala". "Ale na ceste (späť do hotela) ju niekto uprostred noci viackrát strelil," pokračuje El Tiempo.

Zabitá Češka bola podľa médií v Kolumbii na dovolenke, v čase smrti sa tam zdržiavala už dva týždne. Britovi, ktorý ju na ceste sprevádzal, sa nič nestalo, a muž spolupracuje s vyšetrovateľmi. Polícia zatiaľ neoznámila, čo by mohlo byť motívom vraždy. Podľa El Tiempo sa česká turistka mohla stať obeťou prepadnutia.

"Vykonávame výsluchy a preverujeme trasu, ktorú pred smrťou absolvovala," uviedol v sobotu regionálny policajný veliteľ Gustavo Franco. Dodal, že telo obete bolo odovzdané súdnym lekárom v Medellíne.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články