Sobota, 12. jún 2021. Meniny má Zlatko, zajtra Anton.

Dráma na parkovisku: VIDEO Stačila sekunda a dievčatko (2) sa v horúcom počasí zamklo v aute!

Nakoniec všetko dobre dopadlo
Nakoniec všetko dobre dopadlo
Zdroj: Mestská polícia Pardubice
10.06.2021 17:00

PARDUBICE - O tom, že pri deťoch stačí chvíľa a môže sa zomlieť absolútne čokoľvek, svedčí aj prípad, ktorý sa odohral v stredu na parkovisku pri supermarkete v Pardubiciach. Iba dvojročné dievčatko sa nechtiac zamklo v aute a spolu s mamou mali šťastie, že sa hneď neďaleko nachádzali strážnici, ktorí privolali zámočnícku firmu.


Tragédia v Chorvátsku, ďalšia smrť v rozpálenom aute: Viezol syna (†5) do škôlky, osudný telefonát!

"Celý príbeh sa začal na parkovisku pri supermarkete, kedy mamičke vypadli kľúče od auta na sedadlo. Pri pomáhaní dcérke do autosedačky ale dievčatko na kľúčiky stúpilo a práve tak nešťastne, že auto nepozorovane zamklo. V okamihu, keď mamička zavrela dvere, boli kľúče vo vnútri a dvere zamknuté," opísala vznik udalosti mestská polícia Pardubice na svojej stránke.

Našťastie sa v tom čase nachádzali na parkovisku aj strážnici, ktorí vykonávali kontrolu a situáciu pomohli vyriešiť. Aj keď dievčatko nebolo bezprostredne ohrozené, horúce počasie je pri deťoch obzvlásť nebezpečné, pretože interiér auta sa dokáže rýchlo rozpáliť. 

Dráma na parkovisku: VIDEO
Zdroj: Mestská polícia Pardubice

Hliadka preto hneď zavolala pohotovostnú zámočnícku službu, ktorej sa v krátkom čase podarilo vozidlo odomknúť a dievčatko putovalo do bezpečia matkinho náručia. Navyše si za svoju statočnosť vyslúžilo od strážnikov plyšového koníka. A dvojicu mohlo nakoniec potešiť aj to, že zámočnícká firma vykonala tento život zachraňujúci skutok grátis.


Galéria

Nakoniec všetko dobre dopadlo

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články