Nedeľa, 25. júl 2021. Meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana.

KORONAVÍRUS Už po štvrtý raz: Miliónom obyvateľov v Melbourne úrady opäť nariadili náhly lockdown

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
27.05.2021 13:24

MELBOURNE - Vyše piatim miliónom obyvateľov druhého najväčšieho austrálskeho mesta Melbourne nariadili vo štvrtok úrady náhly lockdown v súvislosti s covidom.


Obmedzenie pohybu obyvateľstva, ktoré sa týka i zvyšku štátu Viktória, bude platiť od polnoci nasledujúcich sedem dní, informovala tlačová agentúra AFP. "Za uplynulý deň sme zaznamenali viacero dôkazov, že máme do činenia s vysoko infekčným variantom vírusu, ktorý sa šíri rýchlejšie, než sme kedy zaznamenali," uviedol zastupujúci premiér daného austrálskeho štátu James Merlino. Tento variant, známy ako B1617, je značne rozšírený v Indii.

Merlino obvinil z novéhu vypuknutia covidu pomalé tempo distribúcie vakcín zo strany federálnej vlády v Canberre, ako aj porušovanie hotelovej karantény. Nové opatrenie je navrhnuté tak, aby príslušným úradom umožňovalo identifikovať osoby, ktoré prišli do kontaktu s nakazenými, pričom obyvateľom je dovolené opustiť domov iba zo základných dôvodov vrátane očkovania.

Pre Melbourne ide už o štvrtý lockdown od začiatku pandémie vrátane takmer štyroch mesiacov prísnych opatrení, ktorým jeho obyvatelia čelili minulý rok. V Austrálii, kde žije 25 miliónov obyvateľov, bolo dosiaľ podaných iba približne 3,7 milióna proticovidových dávok, uvádza AFP.

Krajina eviduje zhruba 30.000 prípadov infekcie a menej než 1000 úmrtí súvisiacich s koronavírusovým ochorením COVID-19. Väčšina úmrtí sa pritom vyskytla práve v štáte Viktória počas zničujúcej vlaňajšej druhej vlny epidémie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články