Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Strelec z Christchurchu stiahol žiadosti, s ktorými sa obrátil na súd

Brenton Harrison Tarrant
Brenton Harrison Tarrant
Zdroj: TASR/John Kirk-Anderson/Pool Photo via AP
23.04.2021 07:37

WELLINGTON - Páchateľ streľby v dvoch mešitách na Novom Zélande Brenton Tarrant, odsúdený na doživotie, stiahol právne námietky, ktoré podal na súde a žiadal v nich preskúmať podmienky svojho väznenia a tiež status "teroristického subjektu".


Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na súdny dokument, ktorý v piatok zverejnil Geoffrey Venning, sudca najvyššieho súdu so sídlom v Aucklande. "Pán Tarrant teraz oznámil, že si želá stiahnuť dve predchádzajúce žiadosti o súdne preskúmanie, na ktoré sa odvolával vo svojej pôvodnej komunikácii so súdom," povedal Venning.

Austrálsky belošský rasista Brenton Tarrant bol vlani v auguste odsúdený na doživotné väzenie bez možnosti podmienečného prepustenia za vraždy v dvoch mešitách v meste Christchurch, kde prišlo o život 51 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Tento najzávažnejší prípad masovej streľby v dejinách krajiny sa odohral 15. marca 2019. Tarrant, ktorý je austrálskym štátnym príslušníkom, má ako jediná osoba na Novom Zélande štatút teroristu. V marci 2020 sa priznal k 51 obvineniam z vraždy, 40 pokusom o vraždu a k jednému obvineniu z terorizmu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články