°C

Pondelok, 1. marec 2021. Meniny má Albín, zajtra Anežka.

KORONAVÍRUS VIDEO Výtržníci v Holandsku podpálili testovacie miesto: Útočili na policajtov

Výtržníci v Holandsku podpálili testovacie miesto
Výtržníci v Holandsku podpálili testovacie miesto
Zdroj: SITA/ Peter Dejong
24.01.2021 16:10

URK - V obci Urk na severozápade Holandska došlo v noci na nedeľu k násilnostiam. Mladíci protestujúci proti epidemiologickým opatreniam podpálili mobilné testovacie miesto a na policajtov hádzali petardy. Stalo sa tak počas prvej noci, keď na celom území Holandska platil zákaz nočného vychádzania, informovala v nedeľu agentúra AP.


Holandská polícia zároveň v nedeľu oznámila, že počas prvej noci zákazu pokutovala v celej krajine za jeho porušenie približne 3600 ľudí. Pre porušenie zákazu vychádzania alebo násilné správanie zadržala celkovo 25 osôb. Zákaz vychádzania od 21.00 h do 04.30 h odobril vo štvrtok holandský parlament. Videozáznamy z rybárskej obce Urk, ktoré sa medzičasom objavili na internete, zachytávajú mladíkov pri tom, ako v noci prenikli do odberového miesta ležiaceho neďaleko tamojšieho prístavu. Zariadenie neskôr ktosi podpálil.

Výtržníci v Holandsku podpálili
Zdroj: SITA/ Peter Dejong

Polícia aj vedenie obce vydali v nedeľu vyhlásenie, v ktorom vyjadrili rozhorčenie nad výtržníctvom siahajúcim "od hádzania petárd a kameňov so zámerom ničiť policajné autá až po podpálenie testovacieho miesta""Nie je to len neprijateľné, je to aj facka do tváre, a to obzvlášť pre pracovníkov miestneho zdravotného úradu, ktorí na testovacom mieste robia všetko pre to, aby ľuďom z Urku pomohli," dodali s tým, že na dodržiavanie nočného zákazu vychádzania budú aj po zvyšok týždňa prísne dohliadať.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Výtržníci v Holandsku podpálili
Zdroj: SITA/ Peter Dejong

Z mobilného odberového zariadenia zostala v podstate len vyhorená konštrukcia. V Amsterdame sa v nedeľu taktiež očakáva protest proti reštrikciám. Policajtov opäť nasadili na námestie v centre mesta, kde sa minulý týždeň dostali do potýčok s demonštrantami. Vedenie mesta označilo námestie za "rizikovú oblasť", čím umožnilo policajtom, aby tam vykonávali prehliadky osôb. 

Výtržníci v Holandsku podpálili
Zdroj: SITA/ Peter Dejong


Galéria

Výtržníci v Holandsku podpálili Výtržníci v Holandsku podpálili Výtržníci v Holandsku podpálili Výtržníci v Holandsku podpálili

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ Regio25NL

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články