Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

KORONAVÍRUS Kanada schválila použitie vakcíny Pfizeru a BioNTechu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP/Virginia Mayo
09.12.2020 19:38

OTTAWA - Kanada v stredu oznámila, že schválila použitie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločností Pfizer a BioNTech v mimoriadnych prípadoch. Stalo sa tak niekoľko dní po tom, čo túto očkovaciu látku ako prvá krajina na svete odobrila Británia. Informovala o tom agentúra AFP.


"Kanada dnes schválením prvej vakcíny proti COVID-19 dosiahla zásadný míľnik v boji proti nákaze," uviedol vo vyhlásení kanadský zdravotnícky regulačný úrad. Vakcína podľa úradu spĺňa "prísne požiadavky týkajúce sa bezpečnosti, účinnosti a kvality pre použitie v Kanade".

Kanadský premiér Justin Trudeau v pondelok oznámil, že spoločnosti Pfizer a BioNTech dodajú krajine prvé dávky vakcíny v decembri. Podľa jeho slov prvá zásielka vakcíny príde už na budúci týždeň a v roku 2021 budú nasledovať ďalšie milióny dávok.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Británia ako prvá krajina schválila vakcínu od spoločností Pfizer a BioNTech a v utorok začala s očkovaním v ošetrovateľských domovoch, nemocniciach, ako aj s vakcináciou zamestnancov Národnej zdravotnej služby (NHS). Očkovaciu látku proti novému koronavírusu od Pfizeru schválil aj Bahrajn, v Spojených štátoch sa jej schválenie očakáva v priebehu niekoľkých dní, píše agentúra AP.

Americký farmaceutický koncern Pfizer a nemecká biotechnologická spoločnosť BioNTech v novembri oznámili, že ich očkovacia látka má podľa konečnej analýzy tretej fázy klinických testov až 95-percentnú účinnosť.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články