°C

Sobota, 23. január 2021. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

KORONAVÍRUS Parížania sa dočkali: Eiffelovu vežu opäť sprístupnia

Muž chrániaci sa rúškom pred Eiffelovou vežou v Paríži.
Muž chrániaci sa rúškom pred Eiffelovou vežou v Paríži.
Zdroj: SITA/AP Photo/Michel Euler
01.12.2020 21:48

PARÍŽ - Eiffelova veža, hlavná turistická pamiatka vo francúzskej metropole Paríž, sa 16. decembra opäť otvorí pre turistov po tom, čo ju v októbri zavreli v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu. Informácie boli v utorok zverejnené na Twitterovom účte tejto atrakcie, ktorú vyhľadávajú turisti z celého sveta, píše agentúra DPA.


"Teším sa, že vás 16. decembra od 10.30 h do 18.30 h uvidím," uvádza sa v tvíte, ku ktorému bola pripojená fotografia svetoznámej pamiatky. Eiffelova veža je zatvorená od konca októbra, keď Francúzsko sprísnilo slobodu pohybu ľudí v snahe kontrolovať šírenie nového koronavírusu. Nočné návštevy tejto pamiatky však nateraz možné nebudú, uvádza sa taktiež v zverejnenom príspevku na sociálnej sieti.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Už počas prvej vlny pandémie COVID-19 na jar tohto roku bola Eiffelova veža zatvorená na niekoľko mesiacov. Ako uviedli jej majitelia, počty návštevníkov sa počas pandémie prudko znížili - dôvodom sú sčasti aj rozsiahle cestovné obmedzenia, pre ktoré prichádza len málo zahraničných turistov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články