°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Obrovská tragédia v USA: Trojročný chlapec sa nechtiac zastrelil na svojej oslave narodenín

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
27.10.2020 09:35

PORTER - Trojročný chlapec sa v Spojených štátoch neúmyselne smrteľne postrelil zbraňou, ktorú našiel počas svojej sobotňajšej narodeninovej oslavy. Informovala o tom v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na tamojšiu políciu.


K nehode došlo v obci Porter, 40 kilometrov od mesta Houston v americkom štáte Texas. Chlapec oslavoval narodeniny spolu so svojou rodinou a priateľmi. Dospelí zrazu pri hraní kariet začuli výstrel a chlapca našli so strelným poranením hrudníka.

Ponáhľali sa s ním na hasičskú stanicu, kde zraneniam podľahol, informoval úrad šerifa v okrese Montgomery. Chlapec podľa vyjadrenia príslušných úradov našiel predmetnú pištoľ po tom, ako vypadla z vrecka jeho príbuznému.

Podľa údajov neziskovej organizácie Everytown for Gun Safety došlo v USA od začiatku roka k neúmyselnej streľbe zo strany detí už prinajmenšom 229-krát, v dôsledku čoho zomrelo 97 ľudí. Strelnú zbraň vlastní tretina dospelých Američanov, pričom právo vlastniť a nosiť zbrane im zaručuje druhý dodatok Ústavy USA.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články