°C

Utorok, 27. október 2020. Meniny má Sabína, zajtra Dobromila.

KORONAVÍRUS Britská kráľovná pre koronavírus zrušila podujatia do konca roka

Kráľovná Alžbeta II.
Kráľovná Alžbeta II.
Zdroj: SITA/Buckingham Palace via AP
01.10.2020 21:07

LONDÝN - Britská kráľovná Alžbeta II. zrušila z dôvodu koronavírusovej pandémie všetky veľké podujatia v Buckinghamskom paláci a na hrade Windsor, naplánované do konca tohto roka. Vo štvrtok to oznámilo oficiálne londýnske sídlo panovníčky.


Buckinghamský palác na webovej stránke uviedol, že "sa skúmali rôzne možnosti s cieľom zistiť, či je možné investitúry uskutočniť bezpečne v súlade s príslušnými pravidlami". Ako vysvetľuje agentúra Reuters, palác tým odkazoval na slávnostné obrady, na ktorých niekto, komu bola udelená pocta, preberie ocenenie osobne od člena britskej kráľovskej rodiny.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

"Je smutné, že vzhľadom na značné množstvo prítomných hostí a ocenených nebolo za súčasných podmienok možné nájsť spôsob, ako tieto podujatia bezpečne zorganizovať," dodal Buckinghamský palác.

Alžbeta II. (94) sa v októbri plánovala vrátiť do rezidencie na Windsorský hrad západne od Londýna a Buckinghamský palác využívať iba na menšie stretnutia. Kráľovná už tento rok pre pandémiu nového koronavírusu zrušila niekoľko podujatí vrátane tradičnej ceremónie pri príležitosti svojich narodenín.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články