Štvrtok, 15. apríl 2021. Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica.

KORONAVÍRUS Ukrajina uzavrie hranice pre cudzincov: Platiť budú isté výnimky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Efrem Lukatsky
26.08.2020 20:40

KYJEV - Ukrajina pre šírenie nového typu koronavírusu uzavrie do konca septembra svoje hranice pre cudzincov. Toto opatrenie bude platiť od 29. augusta do 28. septembra, informovali v stredu agentúry UNIAN a Ukrinform.


Toto rozhodnutie prijala ukrajinská vláda. Nevzťahuje sa však na určité kategórie občanov. Podľa ministra vnútra Arsena Avakova ide o osoby, ktoré do dvoch dní vykonajú tranzit cez územie Ukrajiny a majú dokumenty, ktoré to potvrdzujú. Ďalej ide o osoby, ktoré na Ukrajine študujú, vykonávajú vojenskú službu v ozbrojených silách či osoby majú na území Ukrajiny trvalý pobyt.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Zákaz neplatí ani pre osoby s uznaným štatútom utečenca alebo ľudí, ktoré potrebujú doplnkovú ochranu. Výnimkou sú aj zamestnanci diplomatických misií a konzulárnych úradov či zástupcovia oficiálnych medzinárodných misií a organizácií akreditovaných na Ukrajine a ich rodinní príslušníci.

Vláda zároveň predĺžila karanténne opatrenia v krajine do 1. novembra. Na základe týchto opatrení sú jednotlivé regióny Ukrajiny rozdelené podľa vyťaženia nemocníc, priemerného počtu testov či dennej dynamiky šírenia ochorenia COVID-19. Ukrajina zaznamenala v stredu za uplynulých 24 hodín 1690 nových prípadov nákazy koronavírusom, celkovo ich je viac ako 110.000.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články