°C

Utorok, 4. august 2020. Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia.

Tragické čísla: USA zaznamenali 52-tisíc nových prípadov KORONAVÍRUSU

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Ross D. Franklin
02.07.2020 07:50

WASHINGTON - Spojené štáty v stredu zaznamenali 52.000 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na údaje Univerzity Johnsa Hopkinsa.


Denný nárast počtu prípadov po prvý raz od začiatku pandémie presiahol 50.000, pripomína AFP. Viaceré americké štáty zaviedli 14-dňovú karanténu pre návštevníkov v období pred oslavami Dňa nezávislosti 4. júla.

Guvernér amerického štátu Kalifornia Gavin Newsom v stredu nariadil uzavretie vnútorných priestorov reštaurácií a ďalších zariadení v Los Angeles a ďalších 18 okresoch v štáte na dobu najmenej troch týždňov.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Americký prezident Donald Trump podľa AFP opätovne vyjadril presvedčenie, že vírus "jednoducho zmizne". Prezident, ktorého doteraz počas pandémie nevideli na verejnosti s ochranným rúškom, však povedal, že nemá problém nasadiť si ho. V Spojených štátov v súvislosti s chorobou COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus, zomrelo viac ako 128.000 ľudí, uviedla stanica Deutsche Welle. Nakazených je v krajine viac ako 2,6 milióna.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články