°C

Piatok, 23. október 2020. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

KORONAVÍRUS Trinásťročný chlapec je najmladšou obeťou vírusu v Spojenom kráľovstve

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
01.04.2020 06:07

LONDÝN - Celkovo zdravý 13-ročný chlapec z južného Londýna sa stal najmladšou obeťou koronavírusu v Spojenom kráľovstve. V utorok neskoro večer o tom na svojej webovej stránke informovala stanica Sky News.


Ismail Mohamed Abdulwahab zomrel v pondelok v skorých ranných hodinách v londýnskej nemocnici King's College Hospital. Ochorenie COVID-19 spôsobené novým koronavírusom je také nákazlivé, že chlapcova rodina nemohla byť v jeho blízkosti, keď zomieral.

Chlapec z londýnskej štvrti Brixton začal mať prejavy ochorenia a ťažkosti s dýchaním vo štvrtok 26. marca, preto ho v ten istý deň urýchlene odviezli do nemocnice, opísali situáciu príbuzní. Nasledujúci deň mal pozitívny výsledok testov na ochorenie COVID-19 a napojili ho na pľúcny ventilátor, potom ho dali na umelého spánku, ale chlapec zomrel.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku.


"Sme nevýslovne zdrvení," uviedla rodina vo vyhlásení zverejnenom prostredníctvom rodinného priateľa. "Pokiaľ vieme, nemal žiadne iné zdravotné problémy," dodala rodina, ktorú citoval portál Sky News.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články