°C

Sobota, 24. október 2020. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

KORONAVÍRUS Veľká Británia sa musí pripraviť na najhoršie: Koronavírus môže ochromiť nemocnice

Britský premiér Boris Johnson
Britský premiér Boris Johnson
Zdroj: SITA/AP Photo/Matt Dunham
26.03.2020 13:21

LONDÝN - Neustály príval pacientov s novým koronavírusom môže už o niekoľko dní ochromiť londýnske nemocnice. Informoval o tom vo štvrtok britský denník The Guardian.


Generálny riaditeľ Národnej zdravotnej služby (NHS) Chris Hopson uviedol, že londýnske nemocnice sa rýchlo zapĺňajú napriek tomu, že v predchádzajúcich týždňoch rozšírili svoje kapacity urgentnej starostlivosti päť až sedemnásobne.

Situáciu komplikuje aj fakt, že v niektorých zariadeniach vypadla pre chorobu až polovica zdravotníckeho personálu."Riaditelia londýnskych nemocníc naliehavo žiadajú omnoho viac všetkého - personálu, ventilátorov, kapacít urgentnej starostlivosti, ochranných pomôcok či testovacích kapacít," dodal Hopson.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku.


Podľa štúdie, ktorú zverejnili v utorok, budú mať anglické nemocnice v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov nedostatok lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19, ak počet ťažko chorých dosiahne úroveň ako v Taliansku. Poradca vlády profesor Neil Ferguson z Imperial College sa však nazdáva, že britské zdravotníctvo situáciu napriek množstvu pacientov zvládne.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Matt Dunham

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články