°C

Pondelok, 6. apríl 2020. Meniny má Irena, zajtra Zoltán.

KORONAVÍRUS v kráľovskej rodine! Princ Charles má pozitívny test

Princ Charles
Princ Charles
Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth
25.03.2020 12:59

LONDÝN - Princ Charles, najstarší syn kráľovnej Alžbety II. a následník britského trónu, má koronavírus. Informovali o tom britské médiá s odvolaním sa na agentúru AP. Momentálne sa nachádza na kráľovskom panstve v Škótsku, kde je v domácej samoizolácii. Správu budeme aktualizovať.


Princ z Walesu podľa oficiálneho vyhlásenia jeho úradu vykazuje mierne príznaky ochorenia. Napriek všetkému je v dobrom zdravotnom stave. Uplynulé dni vykonáva svoje pracovné povinnosti z domu ako zvyčajne. Jeho manželka Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu, sa tiež podrobila testom. Jej výsledky boli negatívne.

Prečítajte si aj: Kráľovská smoliarka Beatrice: Najprv svadba bez hostí a teraz... Odklad o rok!

Princ Charles a Camilla
Zdroj: Profimedia

Podľa vyjadrenia nie je možné zistiť, od koho sa šľachtic nakazil. Dôvodom je veľké množstvo ľudí, s ktorými sa stretol počas vykonávania svojich povinností za posledné týždne.

Podávaniu rúk sa vyhýbal

Na sociálnej sieti sa už pred dvoma týždňami objavilo video, ktoré zachytáva princa Charlesa v neobvyklej situácii. Vzhľadom na hrozbu sa evidentne, ako aj všetci navôkol neho, vyhýbal podávaniu rúk. Rúško ale na jeho tvári chýba.

Kráľovská rodina v strachu

Britský Daily Mail len nedávno informoval, že jedna z asistentiek kráľovnej bola pozitívne testovaná na koronavírus. Keďže pracovala v hlavnom sídle v čase, keď sa tam ešte nachádzala aj jej výsosť s manželom Filipom (98), vzniká dôvod na obavy. A to aj napriek tomu, že nie je známe, či vôbec asistentka prišla za posledné obdobie do priameho styku s panovníčkou.

KORONAVÍRUS v kráľovskej rodine!
Zdroj: TASR/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Medzičasom sa šľachtici v pokročilom veku presunuli mimo Londýna. Smerovať mali do Windsorského paláca. Nie je však známe, ako dlho tam zostanú. Vzhľadom na pandémiu sa bude meniť aj rozvrh povinností kráľovnej. V prípade viacerých podujatí už ohlásili ich zrušenie.

Johnson mení taktiku

Podľa posledných správ je v krajine nakazených vyše 8000 ľudí. Ochoreniu COVID-19 v Spojenom kráľovstve celkovo podľahlo 422 nakazených. Premiér Boris Johnson ale spočiatku napriek varovaniam zo zahraničia žiadal obyvateľov, aby zostávali doma a umývali si ruky. No prísnejšie opatrenia chýbali. Pracovalo sa s teóriou kolektívnej imunity.

Britský premiér Boris Johnson
Zdroj: SITA/AP/Simon Dawson

KORONAVÍRUS Britská vláda nariadila obmedzenie pohybu osôb na tri týždne

Už po pár dňoch ale vláda zmenila svoj postoj. V pondelok nariadila obmedzenie pohybu osôb na obdobie troch týždňov. Johnson sa vyjadril, že koronavírus je podľa neho najväčšou hrozbou, akej jeho krajina čelila za posledných niekoľko desaťročí. 


Galéria

Milostný príbeh princa Charlesa Princ Charles Princ Charles a Camilla Britský premiér Boris Johnson

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin
FOTO: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články