°C

Sobota, 24. október 2020. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

KORONAVÍRUS Vírusu podľahol kňaz: Svoj respirátor daroval mladšiemu pacientovi

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
24.03.2020 17:08

RÍM - Ochoreniu COVID-19 podľahol v Taliansku aj 72-ročný kňaz Giuseppe Berardelli, ktorý v nemocnici daroval svoj respirátor mladšiemu pacientovi nakazenému koronavírusom. Informovala o tom v utorok na spravodajská stanica BBC.


Berardelli je jedným spomedzi najmenej 50 kňazov, ktorí ochoreniu COVID-19 v Taliansku podľahli. Zomrel v nemocnici v mestečku Lovere ležiacom v provincii Bergamo na severe Talianska, ktorej rovnomenná metropola patrí v rámci krajiny k najzasiahnutejším. Berardelli bol farárom v mestečku Casnigo. Ochoreniu COVID-19 podľahol ešte minulý týždeň. Vedenie nemocnice, kde bol hospitalizovaný, uviedlo, že respirátor, ktorý mu priniesli jeho farníci, odmietol používať a prenechal ho mladšiemu pacientovi.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku.

Obyvatelia mesta Casnigo prejavili podľa talianskych médií svojmu farárovi úctu potleskom, keď videli vynášať jeho rakvu. Pohreb Berardelliho sa však nekonal. Pápež František sa v utorok pomodlil za zosnulých lekárov i kňazov a poďakoval im za ich "hrdinský príklad služby", akú poskytli chorým. V Taliansku zaznamenali už 6077 úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom SARS-CoV-2, spôsobujúcim ochorenie COVID-19, a 63.927 nakazených. Taliansko v počte obetí koronavírusu už predbehlo aj Čínu, ktorá eviduje 3277 mŕtvych a 81.171 nakazených. Práve z Číny sa vírus rozšíril do celého sveta.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Getty Images

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články