°C

Utorok, 4. august 2020. Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia.

VIDEO Potýčka medzi sympatizantmi dvoch opačných politických táborov: Stanica bola uzavretá

Zdroj: YouTube/ WOTAN 18
17.11.2019 06:30

BONN - Hlavná vlaková stanica v nemeckom meste Bonn bola v sobotu večer dočasne uzavretá kvôli násilnej potýčke medzi sympatizantmi dvoch opačných politických táborov. Informovala o tom agentúra DPA.


Miestna polícia uviedla, že k stretu medzi "pravicovými a ľavicovými skupinami" na stanici došlo po demonštrácii pravicových extrémistov, ktorá sa konala v neďalekom meste Remagen. Situácia si vyžiadala prítomnosť značného počtu príslušníkov polície na stanici. Polícia hovorí o "turbulentných scénach", účastníci ktorých "padali na vlakové koľaje". Stanica bola preto na krátky čas uzatvorená. Podľa počiatočných informácií nebol nikto zranený. Polícia v tejto súvislosti vedie vyšetrovanie okrem iného aj vo veci závažného porušenia verejného poriadku.

Krátko po 18 hod. večer prišiel na stanicu v Bonne regionálny vlak vezúci niekoľko účastníkov demonštrácie. Asi 20 ľudí, o ktorých sa  polícia domnieva, že boli z pravicového tábora a 100 ľudí z ľavicového tábora potom na seba vzájomne zaútočilo. Na demonštrácii v Remagene v štáte Porýnie-Falcko sa podľa polície zúčastnilo asi 130 ľudí, zatiaľ čo počet účastníkov protidemonštrácie sa vyšplhal na 800 až 900.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ WOTAN 18

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články