°C

Pondelok, 6. júl 2020. Meniny má Patrícia, Patrik, zajtra Oliver.

Hrozný objav pri univerzite: VIDEO Mladík znásilnil a zavraždil študentku (†21), jej telo podpálil

Aiia Maasarweová a Codey Herrmann
Aiia Maasarweová a Codey Herrmann
Zdroj: profimedia.sk
29.10.2019 21:00

MELBOURNE - Austrálsky súd vymeral 36 rokov väzenia mužovi, ktorý v januári znásilnil a zavraždil arabsko-izraelskú študentku. Informovala o tom v utorok austrálska televízia ABC. Sudkyňa Najvyššieho súdu austrálskeho štátu Victoria rozhodla, že Codey Herrmann môže požiadať o podmienečné prepustenie, až keď si odsedí najmenej 30 rokov.


Dievča (†18) zabili hrozivým spôsobom, upálená zaživa na streche školy: Padlo 16 trestov smrti

Hrozný objav pri univerzite:
Zdroj: profimedia.sk

Páchateľ (21) sa priznal, že zaútočil na rovnako starú študentku kovovou tyčou, pohlavne ju zneužil a jej telo následne podpálil, aby za sebou zamietol stopy. Svoj čin Herrmann pred súdom oľutoval, avšak motívy svojho konania vysvetliť nedokázal. Podľa vlastných slov sa na čas bezprostredne pred činom nedokázal rozpamätať. Sudkyňa páchateľovo priznanie odmietla s tým, že nebolo dostatočné a prišlo príliš neskoro.

Na vynesení rozsudku sa v utorok zúčastnili aj študentkin otec a sestra, ako aj ďalší príbuzní a známi obete. Palestínčanka s izraelským občianstvom Aiia Maasarweová študovala v rámci ročného výmenného programu na La Trobeovej univerzite v Melbourne. Jej alma mater bola univerzita v čínskom Šanghaji, kam odišla z Izraela kvôli štúdiu.  

Hrozný objav pri univerzite:
Zdroj: profimedia.sk

Herrmann (21) ju napadol krátko po polnoci 16. januára 2019 na severnom predmestí Melbourne chvíľu nato, ako vystúpila z električky. Jej mŕtve telo objavili v blízkosti budovy univerzity. Páchateľa zatkli v susednej štvrti onedlho po čine. Austrálska vláda po vražde, ktorá v krajine vyvolala rozsiahle pobúrenie, ohlásila akčný plán na zvýšenie bezpečnosti žien na verejných priestranstvách.


Galéria

Aiia Maasarweová a Codey

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/Sky News Australia/9 News Australia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články