°C

Piatok, 14. august 2020. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

Demonštrácie v Austrálii vrcholia: Polícia v akcii, zatýkala klimatických aktivistov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
30.10.2019 09:05

MELBOURN - Polícia v austrálskom meste Melbourne zatkla v stredu najmenej desať klimatických demonštrantov, ktorí žiadajú ukončenie medzinárodnej konferencie ťažobného priemyslu. Informovali o tom agentúra DPA i miestna stanica ABC.


Desiatky aktivistov už od utorka demonštrujú pred kongresovým strediskom v Melbourne, štát Victoria, kde sa v dňoch 29.-31. októbra koná medzinárodná konferencia o ťažbe a zdrojoch (IMARC). Na rozohnanie protestujúcich ľudí, ktorí bránili delegátom vo vstupe do priestorov konferencie, použili policajti paprikový sprej.

Zatknutých bolo najmenej 12 ľudí a väčšina z nich bola podľa ABC obvinená z toho, že zámerne prekážala bezpečnostným zložkám pri výkone ich povinností. Na mieste zasahovali stovky policajtov. Demonštranti políciu obviňujú z použitia násilných metód. Lisa Nevillová, ktorá v štáte Victoria zastáva post ministerky zodpovednej za bezpečnostné zložky, však uviedla, že prostriedky použité políciou sú primerané.

Na konferencii IMARC sa má zúčastniť niekoľko tisíc delegátov z viac ako 100 krajín sveta. Polícia v utorok zatkla takmer 50 ľudí. Štyria policajti utrpeli zranenia a jedna osoba bola hospitalizovaná po tom, ako jej policajný kôň spôsobil zranenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články