Býk sa stal hviezdou internetu: Utiekol pred smrťou na bitúnku, doteraz ho nechytili | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Býk sa stal hviezdou internetu: Utiekol pred smrťou na bitúnku, doteraz ho nechytili

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Unsplash/Christian Wiediger
28.10.2019 21:10

ZÁHREB - Srdcia Chorvátov si v ostatných dňoch na internete získava približne ročný býk prezývaný Jerry, ktorému sa v piatok podarilo utiecť z bitúnku a dosiaľ ho nechytili. Chorváti očarení týmto 650-kilogramovým zvieraťom preňho na sociálnych sieťach žiadajú milosť.


"Spravodlivosť pre Jerryho" alebo "Vydrž Jerry!", hlásajú niektoré z ich príspevkov. Hnedého býka hľadajú policajti, veterinári a ďalší ľudia. Zvieraťu dali pre takúto "hru na mačku a myš" prezývku Jerry, odkazujúcu na vynaliezavého myšiaka Jerryho z populárneho amerického animovaného seriálu Tom a Jerry. 

Majiteľ býka, Ivan Božič, medzičasom prisľúbil, že život zvieraťa ušetrí, ak sa ho podarí chytiť. "Keďže sa mu podarilo utiecť pred istou smrťou, určite ostane nažive," povedal miestnym médiám. Petar Skejo, majiteľ bitúnka v prístavnom meste Kaštel Novi neďaleko Splitu, stále celkom nechápe, ako sa býkovi podarilo vykĺznuť z ohrady, v ktorej držia dobytok určený na zabitie. "Proste neviem, ako sa to stalo. Čistá sila zjavne premohla techniku," povedal novinárom. Taktiež dodal, že býka v prípade dolapenia zabiť už neplánuje, informovala tlačová agentúra DPA.

Býk utiekol do lesa, pričom neskôr ho pri jednom kopci spozorovali miestni obyvatelia. Zvieraťu sa však opäť podarilo vyhnúť zajatiu. "Chceli sme ho chytiť živého, keď sme sa k nemu však priblížili, šikovne vyskočil na skalu ako mačka... a zmizol v kríkoch," opísal Skejo chorvátskej verejnoprávnej stanici HRT.

Podporu býkovi vyjadril napríklad aj poslanec Ivan Pernar. "Jerry, želám ti všetko šťastie sveta," napísal na Facebooku. Viacerí užívatelia sociálnych sietí dokonca našli paralelu medzi jeho útekom a emigráciou Chorvátov do bohatších krajín EÚ, všíma si DPA. "Odišiel do Nemecka," hlása jeden z príspevkov na sociálnych sieťach, "odcválal do zahraničia, ako to spravili všetci ostatní, čo mohli", zamýšľal sa ďalší.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články