°C

Sobota, 30. máj 2020. Meniny má Ferdinand, zajtra Petronela, Petrana.

Poriadne explozívny nález: V nemeckom mestečku našli za dva dni 24 bômb z vojny

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP/Michael Probst
25.10.2019 20:35

NEUTRAUBLING - Dvadsaťštyri bômb z druhej svetovej vojny objavili v priebehu dvoch dní stavební robotníci v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.


V meste Neutraubling zneškodnili v stredu deväť a vo štvrtok ďalších 15 nevybuchnutých bômb. Oznámila miestna polícia s tým, že išlo o "jedinečný prípad". Stavbári objavili vo štvrtok najskôr 500-kilogramovú bombu. Ďalšiu desaťkilogramovú kazetovú bombu našli neskôr pri výkopových prácach v južnej časti Neutraublingu, kde neskôr popoludní objavili postupne pri ďalších výkopoch ešte 13 bômb.

Polícia informovala, že všetky nájdené bomby boli funkčné a zneškodnili ich privolaní pyrotechnici. V Neutraublingu sídlil v minulosti závod na výrobu lietadiel Messerschmitt, v dôsledku čoho sa toto mesto stalo počas druhej svetovej vojny terčom viacerých náletov. Letecké bomby, ktoré boli zhadzované na Nemecko v posledných štádiách vojny, avšak nevybuchli, sú na území tejto krajiny aj 74 rokov po vojne stále častým nálezom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články