PRÁVE TERAZ Hrôza v nákupnom centre: Útočník pobodal niekoľko ľudí | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

PRÁVE TERAZ Hrôza v nákupnom centre: Útočník pobodal niekoľko ľudí

Zdroj: Repro foto Twitter/BBC North West
11.10.2019 13:40

MANCHESTER - Päť ľudí utrpelo bodné zranenia pri dnešnom incidente v nákupnom centre Arndale v severoanglickom Manchestri. Všetkých zranených záchranári previezli do nemocnice, uviedla miestna polícia na twitteri.


Stephan, terorista z Halle! Neonacista nenávidiaci Židov, feministky a migrantov: Zverejnil video útoku

Miestna polícia oznámila, že kvôli "vážnemu útoku" v nákupnom stredisku zadržala jedného muža vo veku okolo 40 rokov. Policajti ho teraz vypočúvajú. 

Muž pobodal nožom v
Zdroj: SITA/ Peter Byrne / PA prostredníctvom AP
Muž pobodal nožom v
Zdroj: SITA/ Peter Byrne / PA prostredníctvom AP

"Vzhľadom na miesto incidentu a jeho povahu vedú vyšetrovanie príslušníci protiteroristickej polície Severozápad," uviedla manchesterská polícia. Bližšie okolnosti sa podľa nej zisťujú. "V tejto ranej fáze zvažujeme všetky možnosti pokiaľ ide o motív tohto hrozného incidentu," dodala polícia.

Na sociálnych sieťach sa objavili zábery muža ležiaceho na zemi, ktorého polícia zrejme zneškodnila paralyzérom. Podrobnosti zatiaľ nie sú známe.

Muž pobodal nožom v
Zdroj: SITA/ Peter Byrne / PA prostredníctvom AP

Útočníka zadržali pre podozrenie z terorizmu

Muža zadržali pre podozrenie zo spáchania trestného činu terorizmu. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News. Zástupca veliteľa polície v Manchestri Russ Jackson uviedol, že muž mal v ruke "veľký nôž", s ktorým sa "vrhal na ľudí a naháňal ich". Keď sa k nemu priblížili neozbrojení príslušníci pomocného policajného zboru, zaútočil aj na nich. Policajti boli nútení zavolať pomoc a muža následne spacifikovali príslušníci policajného komanda.

K incidentu, ku ktorému došlo v piatok v obchodnom dome Arndale v centre Manchestru, sa vyjadril aj britský premiér Boris Johnson. "Incident v Manchestri ma šokoval. Myslím na zranených a všetkých, ktorých sa to dotklo," napísal na Twitteri britský premiér. Zároveň sa poďakoval policajtom a zdravotníkom, ktorí na mieste zasahovali.


Galéria

Muž pobodal nožom v Muž pobodal nožom v Muž pobodal nožom v

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, TASR
VIDEO: Youtube/Liverpool ECHO

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články