Učiteľka tanca (†26) ochorela, na druhý deň zomrela: FOTO Choroba pripomína chrípku, nakaziť sa môžete aj vy | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Učiteľka tanca (†26) ochorela, na druhý deň zomrela: FOTO Choroba pripomína chrípku, nakaziť sa môžete aj vy

Kelsey Davidsonová
Kelsey Davidsonová
Zdroj: Instagram/kelsey.radicalstep
05.10.2019 22:08

CHRISTCHURCH – Mladá učiteľka tanca zomrela tesne pred svojimi 27. narodeninami. Skonala náhle deň po tom, čo ochorela. Skolila ju meningitída. Ide o najrýchlejšie smrtiace ochorenie bakteriálneho pôvodu.


Kelsey Davidsonová bola plná života a elánu. Dvadsaťšesťročná Novozélanďanka sa totiž živila tancom, od roku 2012 mala vlastné tanečné štúdio Radical Step Dance Studio.

Kelsey Davidsonová milovala aj prírodu.
Kelsey Davidsonová
Zdroj: Instagram/kelsey.radicalstep


Čítajte aj: Chlapček (†4) bol prvý deň v škôlke, v noci mu prišlo zle: Zomrel, varovanie pre touto PLIAGOU


26. septembra však náhle zomrela. Skolila ju zákerná meningitída deň po tom, čo ochorela, hoci jej lekári predpísali antibiotiká.

Kelsey Davidsonová
Zdroj: Instagram/kelsey.radicalstep

Davidsonová vo svojom štúdiu učila jazzové, moderné, latinské a súčasné tanečné štýly. „Kelsey miluje prírodu a jej najväčšou vášňou je lyžovanie, ktoré ju privádza k objavovaniu jedinečných častí Nového Zélandu a exotických miest po celom svete. Jej choreografie sú poznačené jedinečným a rozmanitým štýlom moderného tanca,“ znie popis na jej webovej stránke. „Kelsey je úžasná učiteľka,“ napísal o nej v recenzii jeden zo zákazníkov. „Kelsey je talentovaná a inšpirujúca učiteľka,“ dodal ďalší.

Kelsey Davidsonová
Zdroj: Instagram/kelsey.radicalstep

Ide o najrýchlejšie smrtiace ochorenie bakteriálneho pôvodu

Baktéria Neisseria meningitidis, ľudovo nazývaná meningokok, sa prenáša len medzi ľuďmi kvapôčkovou infekciou, teda kašľom, nádchou, bozkávaním a iným úzkym kontaktom. Je citlivá na slnečné svetlo, dezinfekčné prostriedky aj vysychanie, na vzduchu rýchlo hynie, avšak dobre znáša nízke teploty. Meningokok vyvoláva najmä hnisavé zápaly mozgových blán a meningokokovú sepsu - otravu krvi.

Zápal mozgových blán má v prvých hodinách príznaky, ktoré môžu signalizovať mnohé ochorenia, preto je ťažko rozpoznateľný. Vysokú horúčku s rýchlym nástupom sprevádza zimnica, nevoľnosť, vracanie a bolesti hlavy. Meningokoková infekcia sa v počiatočnom štádiu môže prejavovať aj podráždenosťou, únavou, bolesťami hrdla, nádchou, studenými končatinami, sťaženým dýchaním alebo abnormálnou farbou kože. Viac o meningitíde sa dočítate na portáli vysetrenie.sk.


Galéria

Kelsey Davidsonová Kelsey Davidsonová milovala aj Kelsey Davidsonová Kelsey Davidsonová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články