°C

Pondelok, 6. júl 2020. Meniny má Patrícia, Patrik, zajtra Oliver.

Desaťtisíce ľudí pochodovalo v Drážďanoch: Demonštrovali protixenofóbii a rasizmu

Protest v Drážďanoch
Protest v Drážďanoch
Zdroj: SITA/Robert Michael/dpa via AP
24.08.2019 20:20

DRÁŽĎANY - Približne 20.000 ľudí prišlo na sobotňajšiu demonštráciu proti xenofóbii a rasizmu, ktorá sa koná v nemeckom meste Drážďany v spolkovej krajine Sasko. V Sasku a Brandenbursku si budú totiž už o týždeň ľudia voliť svojich zástupcov do tamojších krajinských parlamentov, pričom sa očakáva, že krajne pravicová a protiimigračná strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) v nich získa početné hlasy voličov. Informovala o tom agentúra DPA.


Demonštrantov sprevádzali na pochode ulicami mesta nákladné autá s rôznymi plagátmi a transparentmi. Svoju podporu hodnotám otvorenej spoločnosti prišli vyjadriť aj viacerí verejní činitelia a politici, ako napríklad minister financií Olaf Scholz či lídri strany Ľavica - Bernd Riexinger a Katja Kippingová.

Organizátorom demonštrácie je skupina Unteilbar (Nedeliteľní), ktorá sa zasadzuje za otvorenú a slobodnú spoločnosť. Tá podobný protest, na ktorom sa zúčastnilo 250.000 ľudí, uskutočnila už vlani v metropole Nemecka Berlín.

Protest v Drážďanoch
Zdroj: SITA/Robert Michael/dpa via AP

Podľa hovorcu polície Thomasa Geithnera, ktorého citoval denník Sächsische Zeitung, prebieha demonštrácia zatiaľ pokojne. Saská metropola Drážďany je baštou protiislamského a xenofóbneho hnutia Vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu, známeho pod skratkou Pegida, ako pripomenula agentúra AFP.


Poďte sa skvelú sebatu s Kristínou KövešovouGaléria

Protest v Drážďanoch Protest v Drážďanoch

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články