°C

Streda, 8. apríl 2020. Meniny má Albert, zajtra Milena.

VIDEO Dráma vo Filadelfii: Pri streľbe sa zranilo najmenej šesť policajtov, strelca zadržali

Zdroj: SITA/AP Photo/Matt Rourke
15.08.2019 06:42

FILADELFIA - Najmenej šiesti policajti utrpeli zranenia počas streľby v meste Filadelfia v americkom štáte Pensylvánia. Informovala o tom v noci na štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie hovorcu polície, podľa ktorého streľba ešte stále prebieha.


Polícia v americkej Filadelfii dnes po niekoľkohodinovom zásahu zadržala muža, ktorý v stredu popoludní miestneho času postrelil šesť policajtov. Informovala o tom agentúra AP. Strelec bol zabarikádovaný v dome, odkiaľ pálil po policajtoch, ktorí za ním pôvodne prišli kvôli podozreniu z drogovej trestnej činnosti.

VIDEO Dráma vo Filadelfii:
Zdroj: SITA/AP Photo/Matt Rourke

Príslušník policajného zboru vo Filadelfii, seržant Eric Gripp, na Twitteri uviedol, že na policajtov v mestskej časti Nicetown v stredu popoludní miestneho času strieľa minimálne jeden podozrivý. Dvoch policajtov, ktorí na asi päť hodín uviazli v radovom dome, odkiaľ útočník strieľal, sa odtiaľ podarilo evakuovať.

VIDEO Dráma vo Filadelfii:
Zdroj: SITA/AP Photo/Matt Rourke

Keď muž začal strieľať, utekali policajti dverami aj oknami, aby pred paľbou unikli. Občas vystrelil aj v nasledujúcich hodinách a policajti streľbu opätovali. Nikto zo zranených policajtov nie je v ohrození života a boli prepustení z nemocnice, uviedol Richard Ross z filadelfského bezpečnostného zboru. "To, že tu dnes nemáme zabitých policajtov, sa blíži zázraku," priznal. Dodal, že streľba, ktorá sa začala o 16.30 h miestneho času (22.30 h SEČ) sa "z rukojemníckej situácie zmenila na barikády".

VIDEO Dráma vo Filadelfii:
Zdroj: SITA/AP Photo/Matt Rourke

Ako napísala agentúra AP, na videozáberoch je vidieť, že na mieste je množstvo ozbrojených policajných jednotiek a desiatky policajných áut. Video zobrazuje zraneného policajta, ktorého z miesta útoku odviezli v policajnom aute. Video zachytilo i ďalších dvoch policajtov, ktorí nesú jedného muža a potom spoločne nastúpia do policajného vozidla.

Jedna žena spomedzi miestnych obyvateľov pre miestnu stanicu 6ABC uviedla, že počula najmenej 100 výstrelov. Biely dom uviedol, že prezident Spojených štátov Donald Trump bol o situácii informovaný a pozorne ju sleduje.

VIDEO Dráma vo Filadelfii:
Zdroj: SITA/AP Photo/Matt Rourke

Na miesto dorazili desiatky, ak nie stovky strážcov zákona, informovala agentúra AP. Útočníka pomocou megafóny márne vyzývali, aby sa vzdal. Okrem dvojice policajtov sa z domu podarilo vyviesť aj tri ďalšie ľudí. Uzavretá bola časť kampusu neďalekej univerzity. K miestu, kde sa strelec ukryl, sa snažili dostať davy zvedavcov a polícia je z tohto miesta odosielala preč.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, ČTK
VIDEO: YouTube/NBC10 Philadelphia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články