Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Dráma vo francúzskom parku: Policajt zastrelil bezdomovca, ktorý chcel spáchať samovraždu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP Photo/Emilio Morenatti
12.08.2019 21:26

MENTON - Príslušník francúzskej polície v meste Menton na juhu Francúzska zastrelil v nedeľu bezdomovca, ktorý sa na neho vrhol s nožom v ruke. Informovala o tom agentúra AFP.


K incidentu došlo vo verejnom parku, kde sa približne 50-ročný muž sediaci na lavičke pokúsil spáchať samovraždu a preťať si žily na zápästiach. To neuniklo pozornosti ostatných návštevníkov parku, ktorí privolali políciu a rýchlu zdravotnícku pomoc. 

Ešte pred príchodom polície si muž pôvodom z Belgicka spôsobil rezné poranenia na oboch rukách, hrdle a členkoch. Policajti ho viackrát vyzvali, aby nôž odhodil, muž však na ich výzvy nereagoval. Keď sa ho jeden z dvojice zasahujúcich policajtov pokúsil znehybniť paralyzérom, poškodený sa na neho vrhol s nožom v ruke.

Druhý člen policajnej hliadky "použil služobnú zbraň a dvakrát vystrelil", pričom muža usmrtil. Záchranári sa ho pokúšali oživiť, avšak bezvýsledne, uvádza sa vo vyhlásení úradu prokurátora v Menton. Prípad vyšetruje polícia v meste Nice, ako aj francúzska generálna inšpekcia policajného zboru (IPGN).

 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články