°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

Mysteriózna vražda v Nemecku zamotala hlavu policajtom: Mŕtvy pár bol pod vplyvom liekov

Zdroj: TASR/AP/Christophe Gateau/dpa
12.08.2019 20:42

PASSAU - V telách dvoch obetí, zabitých v máji kušou v nemeckom meste Passau, sa našli stopy po utlmujúcich látkach. Informoval o tom v pondelok hovorca miestnej prokuratúry s odvolaním sa na závery policajného vyšetrovania, píše agentúra DPA.


V sobotu 11. mája našli Torstena W. (53) a jeho partnerku Kerstin E. (33), ako ležali mŕtvi na dvojposteli v passauskom penzióne a držali sa za ruky. V hlavách a srdciach mali zabodnuté šípy z kuše, vedľa nich ležali závety.

Telo ďalšej ženy, 30-ročnej Fariny C., objavili na zemi v kaluži krvi. V krku mala jediný šíp. Polícia vyšetruje prípad ako "vraždu na žiadosť obetí a samovraždu", pričom Farina C. podľa predbežnej vyšetrovacej verzie najprv zastrelila pár a následne aj seba.

V byte Fariny C. vo Wittingene, vzdialenom približne 400 kilometrov, sa našli dve ďalšie mŕtve ženy vo veku 35 a 19 rokov. Tie zomreli zrejme na následky otrávenia. Vyšetrovatelia sú presvedčení, že všetci mŕtvi boli súčasťou "stredovekého kultu" - sekty, ktorej vodcom bol Torsten W. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články