Zničujúci prírodný živel v ruskej Sibíri: Tisíckam hasičov sa nedarí skoncovať s požiarmi | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Zničujúci prírodný živel v ruskej Sibíri: Tisíckam hasičov sa nedarí skoncovať s požiarmi

Obyvateľov Sibíri trápia rozsiahle lesné požiare
Obyvateľov Sibíri trápia rozsiahle lesné požiare
Zdroj: Twitter: @CopernicusEMS, @IFLScience
23.07.2019 11:30

MOSKVA - V oblasti ruskej Sibíri horí približne 170 lesných požiarov, ktoré postihli porasty s celkovou rozlohou takmer 170.000 hektírov. Informovala o tom v utorok agentúra TASS. Na hasení horiacich lesov sa podieľa vyše 2000 ľudí a 303 kusov techniky. V niektorých postihnutých oblastiach došlo k výraznému zhoršeniu kvality ovzdušia.


Najväčšie množstvo požiarov (67 na ploche 58.400 hektárov) evidujú na území Krasnojarského kraja. Väčšina z nich podľa miestnych úradov vznikla v dôsledku bleskov. Obyvateľov najhoršie postihnutých lokalít úrady vyzvali, aby vychádzali zo svojich príbytkov len v nevyhnutných prípadoch. Najväčšia plocha zasiahnutá plameňmi (98.000 hektárov) je v susednej Irkutskej oblasti, kde evidujú 55 požiarov. Sedemnásť lesných požiarov hasia v Jakutsku, 11 v Jamalsku a osem v Burjatsku.

Obyvateľov Sibíri trápia rozsiahle
Zdroj: Twitter: @CopernicusEMS, @IFLScience

Ruská federálna agentúra pre leteckú ochranu lesov (Avialesoochrana) evidovala o polnoci z 22. na 23. júla na Sibíri celkovo 171 lesných požiarov horiacich na ploche 169.886 hektárov. Za predchádzajúcich 24 hodín sa podľa nej podarilo uhasiť 35 požiarov. Celková plocha horiacich porastov však za rovnaký čas vzrástla o 29.200 hektárov.


Galéria

Obyvateľov Sibíri trápia rozsiahle Obyvateľov Sibíri trápia rozsiahle

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články