Talianska operácia proti mafii: Veľké zatýkanie v Palerme, styky na obávaný klan Gambinovcov | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Talianska operácia proti mafii: Veľké zatýkanie v Palerme, styky na obávaný klan Gambinovcov

Zdroj: SITA/Igor Petix / ANSA cez AP
17.07.2019 13:15

RÍM - Mnohých členov z prostredia organizovaného zločinu, prepojených na newyorský obávaný klan Gambinovcov, zatkla v sicílskom Palerme talianska polícia v rámci operácie proti mafii.


Podľa agentúry DPA polícia v stredu uviedla, že v rámci operácie zameranej na tú zložku hlavnej sicílskej mafie Cosa Nostra, ktorá ovláda palermskú štvrť Passo di Rogano, uskutočnila "viacero" zatknutí.

Styky zatknutých osôb s klanom Gambinovcov polícia viac nerozviedla, operáciu však nazvala Nová spojitosť. Podľa tlačovej agentúry ANSA bolo zadržaných 19 ľudí vrátane starostu jedného mestečka pri Palerme, obvineného z uzavretia tajnej dohody s mafiou. 

Talianska operácia proti mafii:
Zdroj: SITA/Igor Petix / ANSA cez AP

Polícia uviedla, že v rámci vyšetrovania sa zamerala na jednu z rodín Cosy Nostry - klan Inzerillovcov, ktorý Sicíliu opustil v 80. rokoch, keď prehral vojnu o vplyv s neskorším lídrom tejto hlavnej zločineckej organizácie Totom Riinom. 

Talianska operácia proti mafii:
Zdroj: SITA/Igor Petix / ANSA cez AP

Inzerillovci utiekli do Spojených štátov, ale podľa talianskej polície sa na začiatku roku 2000 vrátili a po zmierení sa so svojimi bývalými konkurentmi v trestnej činnosti pokračovali. Počas policajnej operácie skonfiškovali tiež predpokladané mafiánske aktíva vo výške tri milióny eur. 


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články