Pri nehode vyhasol život známej youtuberky (†35): Jej smrť je výstrahou, na toto si dávajte pozor! | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Pri nehode vyhasol život známej youtuberky (†35): Jej smrť je výstrahou, na toto si dávajte pozor!

Emily Hartridgeová
Emily Hartridgeová
Zdroj: Instagram/Emily Hartridge
15.07.2019 10:41

LONDÝN - V Londýne zahynula pri nehode na elektrokolobežke známa youtuberka a televízna moderátorka Emily Hartridgeová. Informovali o tom cez víkend britské médiá. Podľa nich ide v krajine o prvú smrteľnú nehodu užívateľa elektrickej kolobežky, ktorá podľa britských zákonov nesmie byť používaná v premávke.


FOTO Tínedžerka (18) sa pred dovolenkou nepoistila: Ukrutná chyba, bude to ľutovať celý život

Tridsaťpäťročnú Hartridgeovú zrazilo v piatok nákladné auto na kruhovom objazde v londýnskej štvrti Battersea. Utrpela smrteľné zranenia a zomrela na mieste. Jej úmrtie potvrdili blízki na jej instagramovom účte.

Pri nehode vyhasol život
Zdroj: Instagram/Emily Hartridge

Hartridgeová bola trénerkou fitnes a známou osobnosťou sociálnych sietí, jej kanál o životnom štýle na YouTube sleduje okolo 350-tisíc fanúšikov. Pracovala aj ako moderátorka pre televíznu stanicu Channel 4.

Pri nehode vyhasol život
Zdroj: Instagram/Emily Hartridge

V Británii sa podľa zákona nesmie na elektrokolobežkách jazdiť ani na cestách, ani na chodníkoch, pretože ide o dopravný prostriedok, ktorý nesmie do bežnej premávky. Teoreticky by tak na nich ľudia mali jazdiť len na súkromných pozemkoch, ale prax tomu nezodpovedá. Výrobcovia elektrokolobežiek sa snažia prinútiť britskú vládu, aby zákon o cestnej premávke novelizovala.

Pri nehode vyhasol život
Zdroj: Instagram/Emily Hartridge

Elektrické kolobežky teraz po celom svete zažívajú boom a často ich používajú najmä turisti vo veľkomestách. Ich vedenie sa snaží prevádzku týchto kolobežiek regulovať, napríklad znižovať maximálnu povolenú rýchlosť, zakázať vjazd na chodníky alebo do niektorých častí mesta.


Galéria

Emily Hartridgeová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články