Macron prijal pozvanie Putina: Zúčastní sa slávnostnej vojenskej prehliadky | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Macron prijal pozvanie Putina: Zúčastní sa slávnostnej vojenskej prehliadky

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Zdroj: SITA/AP Photo/Riccardo Pareggiani
30.06.2019 19:41

PARÍŽ - Francúzsky prezident Emmanuel Macron oznámil, že prijal pozvanie ruského prezidenta Vladimira Putina a na budúci rok sa zúčastní slávnostnej vojenskej prehliadky ku Dňu víťazstva v Moskve. S odvolaním sa na Macronove vyjadrenia pre Pervyj kanal ruskej verejnoprávnej televízie o tom v nedeľu písala agentúra Interfax.


"Áno, budem tam. Pán Putin ma pozval a ja tam budem," vyhlásil Macron, pričom dodal: "Je to pre nás dôležité, pretože si uvedomujeme, že za mnohé vďačíme Rusku a tým, ktorí kládli odpor".

Ruský prezident už pred tým oznámil, že sa v piatok počas summitu G20 v japonskej Osake stretol s Macronom a pozval ho na budúcoročnú vojenskú prehliadku pri príležitosti 75. výročia skončenia druhej svetovej vojny.  

Putin svojmu francúzskemu náprotivku tiež poďakoval za jeho pozvanie na Parížske mierové fórum a sľúbil, že sa daného podujatia pokúsi zúčastniť. Na budúcoročné oslavy Dňa víťazstva v Moskve dostal podľa agentúry Interfax od Putina pozvanie aj americký prezident Donald Trump.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články