°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Výbuch zmenil dom v Taliansku na hromadu trosiek: VIDEO Hasičom sa naskytol otrasný pohľad

Zdroj: Twitter/Vigili del Fuoco
20.06.2019 23:00

GORIZIA - Traja ľudia prišli dnes ráno o život pri výbuchu plynu v dvojpodlažnej budove v talianskom meste Gorizia pri hraniciach so Slovinskom. Horné poschodie sa úplne zrútilo a hasiči z trosiek domu už vytiahli iba nehybné telá.


Výbuch plynu v centre Bratislavy: FOTO Tlaková vlna zdemolovala pasáž, ľudia v šoku

Podľa portálu leggo.it došlo k explózii o 4.20 h. ráno. Na pátraní po obyvateľoch domu sa podieľalo osem hasičských tímov so psami. Agentúra ANSA uviedla, že dve telá sa podarilo vytiahnuť okolo deviatej hodiny a ďalšie o niekoľko hodín neskôr.

Výbuch zmenil dom v
Zdroj: TASR/AP/Pierluigi Bumbaca/ANSA

Portál thelocal.it informoval, že v budove sa nachádzali tri byty, z toho dva boli obsadené a jeden prázdny. Obeťami má byť slovinský manželský pár a osoba s nešpecifikovaným zdravotným postihnutím. 

Výbuch zmenil dom v
Zdroj: TASR/AP/Pierluigi Bumbaca/ANSA

Regionálny riaditeľ hasičského zboru Eros Mannino sa vyjadril, že mali k dispozícii pôdorys domu, takže vedeli, kde by mali hľadať. Manželov našli ležať spolu na posteli. Momentálne pokračujú v odstraňovaní sutín.

Niektoré správy naznačili, že za tragédiou je výbuch plynu po tom, čo záchranné zložky ucítili na mieste silný zápach. Miestne úrady dodali, že v danej oblasti neevidovali žiadne známky problémov s plynárenskou sieťou.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články