°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

V Mexiku zavraždili ďalšiu novinárku: Ide už o šiesty prípad v priebehu tohto roka

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
12.06.2019 13:47

VILLAHERMOSA - Novinárku miestnych novín zavraždili v utorok na juhovýchode Mexika. Informovala o tom v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na bývalého zamestnávateľa zavraždenej i na správy z médií.


Na žurnalistku Normu Sarabiovú zaútočili dvaja ozbrojení muži na motorke - niekoľkokrát na ňu vystrelili v blízkosti jej bydliska v mexickom štáte Tabasco, uviedol denník Tabasco Hoy. "Jej smrť nás nesmierne mrzí a súcitíme s jej rodinou," napísal na Twitteri šéfredaktor týchto novín Héctor Tapia. Sarabiová pôsobila 15 rokov v novinách Tabasco Today a v poslednom období písala i pre viaceré lokálne médiá.

Ide už o šiestu vraždu novinára v Mexiku počas tohto roku. Mexiko predstavuje pre novinárov jednu z najnebezpečnejších krajín na svete. Od roku 2000 zabili v tomto stredoamerickom štáte - zažívajúcom vlnu násilia v súvislosti s obchodovaním s drogami a korupciou v politike - už viac než 100 pracovníkov médií. Väčšina páchateľov zostala nepotrestaná.

Mexiko sa podľa organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) nachádza za Afganistanom a Sýriou na treťom mieste spomedzi všetkých krajín sveta, kde novinárom hrozí najväčšie nebezpečenstvo. V máji napríklad zavraždili investigatívneho novinára Francisca Romera, ktorý sa zaoberal organizovaným zločinom a politickými kauzami.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články