°C

Streda, 23. september 2020. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

PRÁVE TERAZ Pri Prahe horí les: Ťažko prístupný terén, hasiči zvýšili stupeň poplachu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.04.2019 17:44

PRAHA - Českí hasiči od piatkového poludnia bojujú s požiarom lesného porastu v ťažko prístupnom teréne neďaleko osady Rež pri Prahe. Požiar je už lokalizovaný, na mieste je štrnásť hasičských jednotiek. Hasiči do boja so živlom nasadili vrtuľník, ktorý naberá vodu v blízkej Vltave.


Nikto nie je ohrozený. Avšak uzavretá je cyklotrasa a železničná trať v blízkosti požiaru, miestom nejazdia ani vlaky na Děčín. Hasiči zvýšili stupeň poplachu na tretí, ktorý stále z dôvodu počtu zasahujúcich jednotiek zostáva. Už dopredu hovorca hasičov avizoval, že zásah bude dlhodobejší.

"Horí v ťažko prístupnom teréne, preto bol nasadený vrtuľník. Pre hasičov je to obtiažne, musíme tam dovážať vodu. Našťastie je tam Vltava, kde si vrtuľník môže brať vodu," uviedol hovorca hasičov Petr Svoboda. Na mieste sú aj policajti.

Oznámenie o požiari dostali hasiči okolo poludnia viac, pretože horí na viacerých miestach. Hasiči rozoznávajú štyri poplachové stupňa. Najzávažnejšie je štvrtý, ktorý býva vyhlasovaný len pri mimoriadnych situáciách, uvádza portál iDNES.cz.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články