°C

Štvrtok, 9. júl 2020. Meniny má Lujza, zajtra Amália.

Ekologické protesty v Londýne: Cez deň zatkli viac ako 200 aktivistov

Aktivisti zablokovali aj niekoľko ulíc.
Aktivisti zablokovali aj niekoľko ulíc.
Zdroj: SITA/AP Photo/Alastair Grant, Kirsty Wigglesworth,
16.04.2019 20:40

LONDÝN - Polícia pozatýkala v Londýne v utorok počas dňa už viac ako 200 ekologických aktivistov, ktorí v rámci akcie Extinction Rebellion (Protest proti vyhynutiu) na niektorých miestach paralyzovali dopravu v britskej metropole.


Ako v utorok večer informoval predstaviteľ londýnskej polície Colin Wingrove, doteraz zatkli na rôznych miestach 209 ľudí. Väčšinu zatknutých podľa neho tvoria osoby, ktoré odmietli policajný príkaz na odchod z miesta, kde sa zdržiavali a blokovali tam dopravu.

Aktivisti zablokovali aj niekoľko
Zdroj: SITA/AP Photo/Alastair Grant, Kirsty Wigglesworth,

Aktivisti protestujú v uliciach Londýna už od pondelka proti nečinnosti britskej vlády v boji proti klimatickým zmenám. V noci z pondelka na utorok táborili na Waterloo Bridge, na námestí pred parlamentom a na Oxford Circus. Vyše sto ľudí spomedzi účastníkov protestu zadržali policajti už v skorých ranných hodinách. Päť osôb zatkli pre podozrenie z poškodenia centrály spoločnosti Shell.

Usporiadatelia Extinction Rebellion vyzývajú vládu na zníženie uhlíkových emisií do roku 2025 na nulu. V sérii protestov chcú až do 29. apríla "vypnúť Londýn". Podľa organizátorov sa protesty konajú vo viac ako 80 mestách v 33 krajinách.


Galéria

Aktivisti zablokovali aj niekoľko Aktivisti zablokovali aj niekoľko

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články